Menu
عکس های غمگین پیکوفان

گردشگر اسپانیایی: وفاداری حضرت عباس ایده عزاداری عاشورا است + فیلم – دانلود داشنجویی

دانلود دانشجویی

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، دین مبین اسلام از چنان منطق و پشتوانه عقلی و فلسفی برخوردار است که اگر شخصی به صورت مستقیم با این استدلال‌های آن مواجه شود و غرضی در دوری از اسلام نداشته باشد، قطعا به آن ایمان آورده و یا حداقل در دل نسبت به آن محبت پیدا می‌کند.

محبتی که این روزها نمونه آن را در جای جای جهان می‌توان یافت و نمونه بارز آن، جرج جرداق مسیحی است که با کلام شیوای امیرالمومنین علی‌(ع) چنان عشقی به اسلام و آن حضرت پیدا کرده که تمام عمر خود را وقف شناخت و شناساندن آن حضرت کرده است.

همان‌گونه که بیان شد در دین اسلام منطق لازم برای جذب افراد مختلف به آن وجود دارد و اینکه امروزه و پس از گذشت بیش از 1400 سال از نبوت نبی مکرم اسلام، هنوز هستند افراد بسیاری که با اسلام آشنایی ندارند و یا از آن هراسانند، تنها به دو دلیل که اول کم کاری مسلمانان و دوم سنگ‌اندازی دشمنان است.

دشمنان اسلام امروزه هم به مانند دوران نبوت با سنگ‌اندازی‌ها و مانع‌تراشی‌های بسیار و تلاش برای اسلام هراسی در بین غیرمسلمانان سعی می‌کنند تا مانع رسیدن پیام این آیین الهی به آنها شوند و از طرف دیگر با ایجاد انحراف در برخی گروه‌های مسلمان، زمینه اسلام هراسی در دنیا را دوچندان می‌کنند.

با این وجود و با تمام تلاش‌هایی که دشمنان در راه ممانعت از آشنایی مردم جهان با کامل‌ترین آیین الهی به کار بسته‌اند، امروزه ظرفیت بسیار خوب و گسترده‌ای برای معرفی ارزش‌های دینی به جهانیان وجود دارد و اگر از آن به درستی استفاده کنیم، قطعا زمینه ترویج گسترده اسلام و تشیع در جهان فراهم می‌شد.

نمونه بارز این ظرفیت‌ها و فرصت‌ها، گردگشری مذهبی است که هر ساله در حال گسترش است و به ویژه در ایام محرم، علاوه بر گردشگران داخلی، تعداد قابل توجهی از گردشگران کشورهای مختلف دنیا به ایران سفر می‌کنند تا از نزدیک این مراسم‌ها را مشاهده کنند.

میراث فرهنگی برای حضور گردشگران در خراسان جنوبی برنامه‌ریزی کند
بازدید گردشگران فنلاندی از جاذبه‌‌های گردشگری درگز+تصویر
گردشگر مکزیکی در یزد: خوشحالم که با مردم یزد در مراسم عزاداری امام حسین(ع) شریک هستم+فیلم

یکی از اصلی‌ترین مقاصد سفر این گردشگران یزد است که به حسینیه ایران شناخته شده و مراسم‌های عزاداری بسیار زیبا و خاص و منحصر به فردی دارد.

حضور این گردشگران و استفاده از ظرفیت چند روحانی مسلط به زبان‌های خارجی سبب شده که زمینه آشنایی حداقلی آنها با این مراسم ارزشمند فراهم شود که در این گزارش صحبت‌های یکی از گردشگران اسپانیایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یزد را مشاهده می‌کنیم و به خوبی از صحبت‌های وی می‌توان یافت که چقدر این مراسم در معرفی امام حسین و حقانیت آن حضرت به جهانیان تاثیرگذار است.

این گردشگر اسپانیایی با اشاره به اینکه در مراسم عزاداری مردم یزد و ایران مفاهیمی‌مشابه با مفاهیم مراسم‌های مذهبی اسپانیا وجود دارد اظهار داشت: من نمی‌دانم این موضوع را چطور توضیح دهم اما می‌دانم که شما می‌خواهید داستانی را که خیلی سال قبل در مذهب شما رخ داده را تکرا کنید و من به خوبی این موضوع را می‌فهمم.

وی همچنین در بخشی از صحبت خود به اخلاص و وفاداری حضرت ابوالفضل العباس(ع) اشاره کرد و افزود: به نظر من همین وفاداری و اخلاص ایده اصلی شکل‌گیری عزاداری‌های شما است.

نکته قابل توجه در ارتباط با این صحبت‌ها آن است که اگر برنامه‌ریزی بهتر و بیشتری در ارتباط با آشنایی گردشگران خارجی با مبانی و ارزش‌های اسلامی‌و شیعی در چنین برنامه‌هایی افزایش یابد قطعا آنها می‌توانند به عنوان یک رسانه بسیار موثر در کشورهای خود، به تبیین و ترویج این ارزش‌ها بپردازند و حداقل زمینه‌ای برای ایجاد محبت نسبت به اسلام در بین مردم کشورهای مختلف جهان ایجاد کنند.

گزارش از سمانه حسینی فهرجی

مصاحبه و ترجمه نعیمه دهقان

انتهای پیام/ ت

دانلود مقاله و کتاب و عکس پروفایل و جزو‌های شبکه‌های کامپیوتر ی دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *