Menu
عکس های غمگین پیکوفان

نیرو‌های بومی در دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی بکارگیری شوند – http://baaa.ir

دانلود دانشجویی

– اخبار استانها –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدعلی آقازاده عصر امروز در شورای راهبری توسعه مدیریت استان مرکزی بااشاره به بیانیه گام دوم اظهار داشت: استان مرکزی در عملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری در انتهای سال ۹۷صادر شد تلاش می‌کند.

وی افزود: شاید استان مرکزی جز نخستین استان‌های کشور در عملیاتی کردن بیانیه گام دوم باشد، در زمان صادر شدن بیانیه گام معاون سیاسی خود را مامور شد تا سازکار اجرایی کردن این بیانیه را بررسی کند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: جلسه شورای راهبزی و توسعه استان شاید یکی از این مسیرها باشد که می‌تواند در زمینه مسائل مطرح شده مثل مبارزه با فساد، ارتقا و فرهنگ‌سازی در جذب نیروها فعال باشد، استان مرکزی در مسیر عملیاتی کردن بیانیه گام دوم معظم‌له حرکت می‌کند.

آقازاده بیان کرد: در فرازی از بیانیه گام دوم موضوع عدالت و مبارزه با فساد آمده که بخش عمده این بیانیه را تشکیل می‌دهد، به سبب این که به صورت ذاتی بخشی از این فعالیت در کمیته‌ها وشوراها انجام می‌شود بابد دستگاه‌های نظارتی مثل بازرسی، دیوان محاسبات و حتی دستگاه‌ها قضایی در برخی از این مواد مشارکت کنند، برهمین اساس در جلسه بعدی شورای رهبری سازمان بازرسی هم باید حضور داشته باشد.

وی عنوان کرد: با انجام این کار می‌توان در زمینه سالم‌سازی ادارت، مبارزه با فساد اداری کاری که می‌تواند کمک کنند تا به اهداف مدنظر در اجرایی کردن بیانیه گام دوم نزدیک‌تر شویم.

استاندار مرکزی بااشاره به مشکلات جذب نیروی غیربومی در دستگاه‌های اجرایی گفت: باید از طریق مکاتبات بتوانیم جذب نیرو را با تصویب در مجلس برطرف کنیم تا دیوان عدالت اداری هم از آن تمکین کند و جذب نیرو استانی و بومی شود.

آخرین وضعیت جذب نیروهای حق‌التدریسی فنی و حرفه‌ای
از تخلف در آزمون جذب نیرو تا گلایه از ایجاد فضای فساد مالی در جلسه شورای شهر همدان
خوزستان| نرخ بالای بیکاری در شوش باید مانع جذب نیروی غیربومی شود
آقازاده خاطرنشان کرد: برای دستگاه‌هایی مثل محیط زیست که مشکل کمبود نیرو دارند باید اقدامات لازم انجام شود، حوزه استانداری و مدیریت و برنامه‌ریزی استان هم مسیر کار را آعاز کرده و موفقیت‌هایی هم کسب کرده است.

وی ادامه داد: استان مرکزی در زمستان ۹۶ پاک‌ترین استان از نظر پرداخت رشوه در ادارات بوده و در تابستان ۹۷ هم جز استان‌هایی بود که کمترین میزان رشوه‌دهی و رشوه‌گیری را داشته است.

استاندار مرکزی اضافه کرد: باید سعی کنیم در سال ۹۸ هم رابطه خوب استان را در زمینه کاهش فساد اداری بهبود بخشیم، فساد اداری در برخی از استان‌ها کشور نگران کننده است.

انتهای پیام/ ت

دانلود مقاله و کتاب و عکس پروفایل و جزو های شبکه های کامپیوتر ی دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *