Menu
عکس های غمگین پیکوفان

مرکل خواستار راه‌حل مسالمت‌آمیز برای ناآرامی‌ها در هنگ‌کنگ شد – http://baaa.ir

دانلود دانشجویی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان روز شنبه و در جریان سفر به چین خواستار راه حل مسالمت‌آمیز برای ناآرامی‌ها در هنگ کنگ شد.

اعتراضات در هنگ‌کنگ در جریان سفر سه روزه مرکل به چین که با هدف دسترسی بیشتر شرکت‌های آلمان به بازارهای چین بوده، چند بار توسط وی مطرح شده است.

مرکل گفت:« من از راه حل بدون خشونت برای درگیری‌ها حمایت می‌کنم و از دیدگاه من هر چیزی غیر از این فاجعه آمیز خواهد بود.»

پس از گفت‌وگو با «ژی جین‌پینگ» رئیس جمهور و «لی کچیانگ» نخست وزیر چین،‌ مرکل گفت که مقامات پکن به دیدگاه‌های وی گوش داده‌اند و این برای وی مهم است. (جزئیات بیشتر)

شهروندان هنگ‌کنگی نهم خرداد ماه در اعتراض به تصویب لایحه استرداد مجرمین در مجلس این کشور اعتراض کردند. این لایحه اجازه استرداد مجرمان به چین را میسر ‌می‌کرد اما به‌ گفته معترضان موجب به خطر افتادن استقلال هنگ‌کنگ می‌شد. 

علیرغم به تعلیق درآمدن لایحه استرداد مجرمین، معترضان خشن هنگ کنگ همچنان به تظاهرات خشن خود که بر اساس شواهد آمریکا نیز در آن نقش دارد، ادامه دادند و خواستار حقوق و آزادی‌های بیشتری شدند.

هنگ‌کنگ از سال ۱۸۴۲ تا ۱۹۹۷ تحت سیطره بریتانیا بوده است، اما در سال ۱۹۹۷ و پس از پایان یافتن پیمان پیشین با بریتانیا، به جمهوری چین پیوست. این منطقه، بیش از هفت میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از مراکز مهم مالی در منطقه شرق آسیا و جهان به شمار می‌رود.

انتهای پیام/م

دانلود مقاله و کتاب و عکس پروفایل و جزو‌های شبکه‌های کامپیوتر ی دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *