Menu
عکس های غمگین پیکوفان

سودان|استمرار تظاهرات مردمی و تعطیلی مدارس تا اطلاع ثانوی – دانلود پروژه و پایان نامه http://baaa.ir

دانلود دانشجویی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، امروز (سه‌شنبه) نیز در تعدادی از شهرهای سودان از جمله خارطوم تظاهرات مردمی‌در اعتراض به کشته شدن پنج دانش‌آموز به ضرب گلوله تک‌تیراندازان در شهر الأبیض، برگزار کردند.

در همین ارتباط «عبدالفتاح البرهان» رئیس شورای نظامی‌انتقالی سودان نیز با ایراد سخنانی کشته شدن پنج نفر از تظاهرات‌کنندگان در شهر الأبیض را محکوم کرد.

وی بر ضرورت مجازات فوری عاملان قتل دانش‌آموزان تأکید کرد.

البرهان گفت: «آنچه در شهر الأبیض رخ داد امری تأسف‌بار و ناراحت‌کننده است و قتل شهروندان غیرقابل قبول است و بایستی عاملان آن سریعا مجازات شوند».

تعطیلی مدارس

مسؤولان مدارس سودان نیز امروز سه‌شنبه اعلام کردند که تمامی‌مدارس این کشور تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

«محیی‌الدین الجعلی» مدیر کل وزارت آموزش و پرورش سودان دستور تعطیلی مدارس در تمام مقاطع تحصیلی تا اطلاع ثانوی را صادر کرد.

طبق گزارش شبکه اسکای‌نیوز، امروز سه‌شنبه همچنین قرار بود مذاکرات بین شورای نظامی‌و معارضان برای حل مسائل مربوط به تشکیل دولت مدنی در مرحله انتقالی ازسر گرفته شود اما کمیته مرکزی پزشکان از کشته شدن پنج نفر از تظاهرات‌کنندگان شهر الأبیض که در اعتراض به گرانی و کمبود نان و سوخت تظاهرات کرده بودند، خبر داد.

پس از برکناری «عمر البشیر» رئیس‌جمهور سابق سودان در روز ۲۲ فروردین و انتقال قدرت به شورای نظامی، مردم معترض این کشور که خواهان تشکیل دولت مدنی بودند در مقابل مقر فرماندهی ارتش در سودان تحصن کردند. شورای نظامی‌سودان به ریاست «عبدالفتاح البرهان» با چراغ سبز عربستان سعودی به محل تحصن این معترضان حمله کرده و بیش از ۱۰۰ نفر را به قتل رساند.

انتهای پیام/

دانلود مقاله و کتاب و عکس پروفایل و جزو‌های شبکه‌های کامپیوتر ی دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *