Menu
عکس های غمگین پیکوفان

رویترز: حزب حاکم ترکیه به دنبال اخراج داود‌اوغلو است – دانلود داشنجویی

دانلود دانشجویی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک مقام ارشد ترکیه گفت که حزب حاکم عدالت و توسعه به دنبال اخراج «احمد داود اوغلو» نخست وزیر سابق و سه نماینده پارلمان از این حزب است.

داود اوغلو سال 2016 از دولت خارج شد و «بن علی یلدریم» جایگزین وی به عنوان نخست وزیر ترکیه گردید. وی پیشتر سیاست‌های حزب عدالت و توسعه، مدیریت اقتصادی دولت و شخص اردوغان را مورد انتقاد قرار داده بود.

این مقام ترکیه‌ای که خواست نامش فاش نشود به رویترز گفت که در نشست روز دوشنبه کمیته مرکزی حزب عدالت و توسعه، خواسته شد تا داوداوغلو به همراه «آیهان صفر اوستان»، «سلکوک اوزداگ» و «عبدالله باسکی» از حزب حاکم اخراج شوند.

انتظار می‌رود که شورای انضباطی حزب این تصمیم را طی روزهای آتی تصدیق و اجرایی کند.

این اقدام در حالی اتخاذ می‌شود که طی روزهای اخیر گمانه‌زنی‌هایی مطرح شده که احزاب مخالف در پی شکست حزب حاکم در انتخابات شهرداری استانبول، به دنبال تشکیل حزبی رقیب هستند.

در جولای گذشته، «علی باباکان» معاون سابق نخست وزیر ترکیه کناره‌گیری خود از حزب عدالت و توسعه را اعلام و به اختلافات عمیق در حزب اشاره کرد و از تشکیل حزبی جدید خبر داد.

باباکان به همراه «عبدالله گل» رئیس جمهور اسبق ترکیه درصدد راه‌اندازی جنبشی هستند که برخی افراد گفته‌اند می‌تواند به چالش جدیدی برای قدرت سیاسی اردوغان تبدیل شود.

انتهای پیام/.

دانلود مقاله و کتاب و عکس پروفایل و جزو‌های شبکه‌های کامپیوتر ی دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *