Menu
عکس های غمگین پیکوفان

رهبر یکی از احزاب مخالف در ترکیه به سوریه سفر می‌کند – http://baaa.ir

دانلود دانشجویی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دوغو پِرینچِک»، رهبر حزب معارض و ملی‌گرایی «وطن» ترکیه رسما دعوت شده است که به سوریه سفر کند.

وبسایت خبری «تـرک‌ پرس» جمعه (۲۵ مرداد) نوشت که پرینچک گفته است که «بشار اسد»، رئیس جمهوری سوریه شخصا از او دعوت کرده است به دمشق سفر کند.

رهبر حزب مخالف حزب حاکم ترکیه گفت که بنا بر این دعوت، سپتامبر آینده (شهریور) به سوریه سفر کرده و با بشار اسد دیدار خواهد کرد.

دوغو پرینچک گفته که است که رئیس جمهوری سوریه نقش محوری در پایان دادن به وجود «گروهک‌های تروریستی داعش و پ.ک.ک» در شمال سوریه دارد.

او گفت که «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهوری ترکیه در اینکه با دولت سوریه تماس و ارتباطی ندارد، مرتکب اشتباه بزرگی شده است؛ چرا که هماهنگی با سوریه، ترکیه را از بسیاری خطرات دور می‌کند.

پرینچک از اردوغان خواست در هیأتی که قرار است به همراه وی به سوریه برود، مشارکت کرده و نماینده بفرستد. او گفت که در سفر آتی خود به دمشق، حامل طرحی برای حل بحران ایجاد شده بین ترکیه و سوریه از سال‌های پیش است.

رهبر حزب وطن ترکیه ابراز امیدواری کرد که مخالفان دولت سوریه ترک سلاح کرده و دولت نیز در حق آن‌ها، فرمان عفو عمومی‌صادر کند، به‌گونه‌ای که این عفو شامل همه شود. پرینچک مدعی شده است که دولت سوریه، ایران و روسیه با این طرح وی موافقت کرده‌اند.

از زمان آغاز بحران سوریه از سال ۲۰۱۱ و حمایت اردوغان از مخالفان دولت سوریه، روابط دو کشور قطع و در برهه‌ای متشنج شد. دمشق حضور نیروهای ترکیه در شمال سوریه را «غیر قانونی و اشغالگری» می‌خواند و هرگونه مذاکره با آنکارا را منوط به پایان اشغالگری ترکیه می‌داند.

انتهای پیام/

دانلود مقاله و کتاب و عکس پروفایل و جزو‌های شبکه‌های کامپیوتر ی دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *