Menu
عکس های غمگین پیکوفان

دهلران گاز ندارد؛ تنها جایگاه گاز تعطیل شد – دانلود دانشجویی http://baaa.ir

دانلود دانشجویی

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دهلران، بیش از چندین سال بود که مردم این دیار مرزی که به گفته برخی از مسئولان سرزمین شان دارای ۹۰ درصد ذخایر نفت و گاز در غرب کشور است از نعمت گاز CNG بهره مند نبودند و تنها سوختی که باید و به اجبار مصرف می کردند بنزین بود.

با پیگیری های زیادی که به ویژه از سوی رسانه ها انجام شد تنها جایگاه گاز CNG این شهرستان در بهن ۹۵ و با هزینه بیش از دو میلیارد تومان  افتتاح شد و مردم توانستند برای سوخت ماشین ها گزینه دومی به جز بنزین نیز پیدا کنند.

این جایگاه گاز متاسفانه هیچگاه نتوانست مشکل و نیاز مردم را جوابگو باشد زیرا در بیشتر ایام سال به دلایل متفاوت تعطیل است و مردم تنها نظاره گر پمپ هایی که همیشه خاموش هستند بوده اند.

فعالیت های سینوسی این جایگاه گاز که البته بیشتر اوقات در خواب زمستانی بوده است گلایه مردم و مسافران را در پی داشته است و خواستار مرتفع شدن مشکلات این جایگاه هستند.

دهلران گاز ندارد/ مسافران و رانندگان روی سوخت گاز حساب باز نکنند

یکی از رانندگان تاکسی در شهر دهلران با انتقاد از وضعیت فعالیت این جایگاه اظهار داشت: چرا باید تنها جایگاه گاز شهر دهلران همیشه تعطیل باشد و کسی هم پاسخ قانع کننده ای برای عدم فعالیت ارائه ندهد.

وی گفت: با توجه به مشکلات و گرانی های اخیر اگر این جایگاه فعال باشد می تواند در مدیریت هزینه های رانندگان تاکسی نقش زیادی داشته باشد اما این موضوع که چندین بار مورد درخواست ما بوده تاکنون بی نتیجه مانده است.

ج.رشیدی یکی از اهالی شهر دهلران هم می گوید: در دهلران عملاٌ خودرو دوگانه سوز خریدن معنا ندارد زیرا تنها جایگاه ما همیشه تعطیل است و برای تهیه گاز باید حداقل بیش از ۱۰۰ کیلومتر مسافت را طی کرد تا به جایگاه گاز در شهرهای دیگر رسید که منطقی نیست.

وی ادامه داد: در آستانه سال نو بسیاری از مردم به دلیل آب و هوای مطبوع دهلران در ایام ابتدایی سال این شهرستان را برای سیاحت انتخاب می کنند که باید از همین جا به آنها اعلام کنم در دهلران گاز وجود ندارد و روی سوخت گاز حساب باز نکنید.

مسئولان برای عدم فعالیت این جایگاه مشکلاتی را مطرح می کنند که وعده حل آنها نیز به آینده موکول می شود، این در حالی است که این آینده برای رفع مشکلات باید خیلی وقت پیش ها می آمد زیرا بارها این وعده داده شده است ولی عملیاتی نشده است.

پایان سال جاری مشکلات جایگاه گاز دهلران حل می شود

عیسی رضایی شهردار دهلران، در خصوص آخرین وضعیت جایگاه سوخت CNG دهلران اظهار داشت: حداکثر تا پایان سال جاری خدمات جایگاه سوخت CNG دهلران از سرگرفته خواهد شد.

وی گفت: تامین گاز مورد نیاز جایگاه با فشار بالا مهم ترین موضوعی است که باید برای جایگاه گاز دهلران فراهم شود تا این جایگاه بتواند فعالیت مداوم خود را داشته باشد.

شهردار دهلران تصریح کرد: البته برخی قطعات ایستگاه به دلیل نوسانات و افت فشار گاز دچار آسیب شده اند که همین مسئله جایگاه را از مدار خارج کرده و برای ان نیز تمهیداتی اندیشیده شده است.

وی افزود: با یک شرکت معتبر در کشور که در حوزه تعمیر و نوسازی فعالیت دارد قراردادی منعقد کرده ایم تا کارشناسان این شرکت از ایستگاه بازدید و عیب یابی قطعات آسیب دیده را انجام و برای رفع آنها اقدام کنند.

امید است این بار مردم و مسافران شهر دهلران شاهد از سرگیری و فعالیت مداوم این جایگاه باشند تا بتوانند از مزایای این جایگاه بهره مند شوند.

انتهای پیام/ش

دانلود مقاله و کتاب و عکس پروفایل و جزو های شبکه های کامپیوتر ی دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *