Menu
عکس های غمگین پیکوفان

حملات سنگین زمینی و هوایی ارتش سوریه به مواضع تروریست‌ها در ادلب و حماه – دانلود داشنجویی

دانلود دانشجویی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش سوریه بمباران مواضع گروه‌های تروریستی در استان حماه و ادلب را از سر گرفته است.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که نیروهای سوری حملات خود را از شامگاه جمعه (روز گذشته) در ریف شمال غربی استان حماه آغاز کردند.

این حملات از طریق توپخانه سنگین و موشک‌انداز به سمت مقرهای تروریست‌ها در شمال غرب حماه صورت گرفت.

خبرنگار اسپوتنیک که در حماه حضور دارد اعلام کرد که جنگنده‌های سوری و روسی نیز به صورت مشترک، بیش از سه ساعت، مواضع تروریست‌ها را در مناطق «اللطامنة، کفرزیتا، الزکاة، الأربعین، خان شیخون و اللحایا» واقع در شمال غرب حماه و جنوب استان ادلب بمباران کردند.

یک منبع میدانی هم تصریح کرد که این حملات هوایی باعث شده که مقرها و مواضع گروه‌های تروریستی «تحریر الشام» و «جیش العزه» منهدم شود.

وی با اشاره به انهدام انبارهای مهمات دو گروه مذکور در کفرزیتا، اظهار داشت که حملات توپخانه‌ای و موشکی ارتش سوریه در محورهای «مورک، تل الملح و الجبین» در شمال حماه، باعث انهدام شمار زیادی از اهداف دشمنان شده است.

خبرنگار اسپوتنیک نیز، حملات شب گذشته ارتش سوریه را شدیدترین حملات طی چند هفته اخیر قلمداد و تأکید کرد که این حملات در واکنش به تداوم تنش از سوی تروریست‌های حاضر در منطقه عاری از سلاح است.

تروریست‌ها روز گذشته از منطقه عاری از سلاح ، شهرهای «محرده» و «سحلب» در شمال غرب حماه را هدف حملات راکتی خود قرار دادند.

توافق منطقه عاری از سلاح بین رؤسای جمهور ترکیه و روسیه در شهریور سال 1397 منعقد شد. بر اساس این توافق، باید یک منطقه حائل و عاری از سلاح به عمق ۱۵ تا ۲۰ کیلومتر در بین خطوط تماس ارتش سوریه و افراد مسلح در شمال غرب سوریه ایجاد می‌شد و گروه‌های مسلح و ارتش سوریه از این مناطق عقب نشینی کرده و تنها نیروهای روسی و تُرک در آن مستقر می‌شدند.

ترکیه که در اجرای این توافق متعهد شده بود که تروریستها را از این منطقه خارج کند، هنوز نتوانسته است به تعهد خود عمل کند؛ زیرا تروریستها باید تا 23 مهر ماه 1397 از این منطقه خارج می‌شدند، که اتفاق رخ نداده است.

انتهای پیام/م

دانلود مقاله و کتاب و عکس پروفایل و جزو‌های شبکه‌های کامپیوتر ی دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *