Menu
عکس های غمگین پیکوفان

ترکیه نخستین موشک «کروز سنگر شکن» خود را آزمایش کرد – دانلود دانشجویی http://baaa.ir

دانلود دانشجویی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ترکیه روز شنبه از آزمایش موفق اولین موشک کروز ساخت خود با کلاهک قادر به نفوذ به سنگرهای بتنی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» «مصطفی وارانک» وزیر صنعت و فناوری ترکیه پنجم سپتامبر (پنجشنبه) در توییتی نوشت که موشک کروز «سام بی-2 » توسط موسسه تحقیقات و توسعه دفاعی این کشور  ساخته شده است.

وزیر صنایع و فناوری ترکیه همچنین ویدئویی را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد این موشک با موفقیت هدف خود که یک سنگر بتنی بود را تخریب کرد. «اسماعیل دمیر» رئیس  اداره صنایع دفاعی ترکیه نیز در توییتی در این زمینه نوشت که  موشک سام بی- 2 با موفقیت به هدف اصابت کرد.

بنا بر اعلام صنایع دفاعی ترکیه، سام بی-2، موشک کروز هوا به سطح با موتور توربوجت است که برای استفاده علیه اهداف سطحی و دریایی طراحی شده است. برد عملیاتی این موشک بیش از 250 کیلومتر (حدود 155 مایل) اعلام شده است.

این در حالی است که «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه نیز در روزهای گذشته بر تجهیز هرچه بیشتر ارتش این کشور اشاره کرد. رئیس جمهور ترکیه چهارشنبه در سخنرانی در جمع اعضای حزب عدالت و توسعه در «آنکارا»، از تمایل خود به تجهیز ارتش این کشور به سلاح‌های پیشرفته از جمله موشک‌هایی با قابلیت حمل کلاهک اتمی‌سخن گفت.

به نوشته وبگاه «احوال»، رجب طیب اردوغان» در سخنرانی در زمینه تجهیز ارتش این کشور به موشک‌هایی با قابلیت حمل کلاهک‌های اتمی‌گفت: «آن‌ها (کشور‌های غربی) می‌گویند که ما نمی‌توانیم موشک‌های قادر به حمل کلاهک اتمی‌داشته باشیم. در حالی که خود آن‌ها مجهز به این سلاح‌ها هستند. من نمی‌توانم چنین چیزی را بپذیرم.» (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/م

دانلود مقاله و کتاب و عکس پروفایل و جزو‌های شبکه‌های کامپیوتر ی دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *