Menu
عکس های غمگین پیکوفان

برجام مشکلات ما را بیشتر کرد – http://baaa.ir

دانلود دانشجویی

محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس و طبس و عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی‌در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجام از سوی ایران در مقابله با بدعهدی‌های اروپایی‌ها، اظهارداشت: رویکرد خوبی را دولت شروع کرده و روش دولت با توجه به موضع اروپایی‌ها و خروج آمریکا از برجام، برداشتن گام سوم یقیناً سیاست و تدبیر خوبی است.

وی افزود: یقیناً نباید در برجامی‌که هیچ منفعتی برای ما ندارد بمانیم، کاهش تعهدات یک مقدار به سمتی می‌رود که نشان بدهیم وقتی برجام چیزی برای ما ندارد دلیلی برای باقی ماندن در آن نداریم.

امیرحسنخانی گفت: برجام در بحث تحریم‌ها و سرمایه‌گذاری خارجی در ایران هم نتوانست چاره‌سازی کند، از طرف دیگر مسائل و مشکلات ما بیشتر شده و حتی گاهی نمی‌توانیم نفت خود را بفروشیم.

نماینده مردم فردوس و طبس در مجلس شورای اسلامی‌با تأکید بر اینکه در بحث دارو و غذا نیز خیلی فشار به ما آورده و دارو هم به ما نمی‌دهند، اظهارداشت: خوشبختانه در بحث دارو یک کارهایی صورت گرفته و در داخل کشور بسیاری از داروها را تولید می‌کنیم و وابستگی دارو به خارج از کشور کم شده است؛ علیرغم اینها ما نیازمند واردات بعضی داروها از خارج از کشور هستیم که برای واردات آنها هم دچار مشکل هستیم و باید کارهای مختلفی را انجام دهند تا بتوانیم دارو و تجهیزات مختلف را به مردم برسانیم.

امیرحسنخانی گفت: گام سوم کاهش تعهدات برجام توسط ایران حرکت بسیار خوبی بود که دولت انجام داد یقیناً مجلس پشتیبانی می‌کند. اتحاد 3 قوه مسأله بسیار مهمی‌است، در این دوران باید 3 قوه با هم متحد شوند و مردم نیز پشت سر آنها حرکت کنند و از آنها حمایت کنند.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی‌بیان کرد: ایالات متحده رؤیاهای بسیاری داشت که نتوانست به هیچکدام از آنها دست پیدا کند. ایالات متحده همچنین در مورد سوریه، عراق، افغانستان، ونزوئلا رؤیاها و برنامه‌هایی داشت که در هیچکدام موفق نشدند. تنها راه آمریکایی‌ها این است که از منطقه خارج شوند و پای میز مذاکره حاضر شوند.

وی افزود: علیرغم ادعاهای آقای ترامپ که دائماً از مذاکره دم می‌زند، او باید پای میز مذاکره بیاید. ما ادعایمان این است که اگر آمریکا پای میز مذاکره برگردد شاید مسائل و مشکلات خودش هم حل شود و با تهدید و تحریم خیلی راه به جایی نمی‌برد.

انتهای پیام/

دانلود مقاله و کتاب و عکس پروفایل و جزو‌های شبکه‌های کامپیوتر ی دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *