Menu
عکس های غمگین پیکوفان

اجلاسیه ۱۴۰۰ شهید ارتشی استان مرکزی ۲۸ شهریور در اراک برگزار می‌شود – دانلود داشنجویی

دانلود دانشجویی

– اخبار استانها –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سرهنگ محمدرضا عسگری ظهر امروز در جلسه تشریح برنامه‌های اجلاسیه شهدای ارتش استان مرکزی با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام شده برای اجلاسیه اظهار داشت: اجلاسیه یک هزار و 400 شهید ارتشی(نیروی زمینی، هوایی و دریایی) استان مرکزی در تاریخ 28 شهریورماه در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری با سخنرانی «امیر سیاری» معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی‌ایران برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به نیاز جامعه و فرمایشات مقام معظم رهبری مردم باید در زمینه شناخت از شهدا آگاهی بیشتری داشته باشند زیرا با گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی‌دشمن در زمان‌های مختلف تلاش کرده تا مشکلات بسیاری ایجاد کند و چرخه نظام و انقلاب را با مشکل روبه‌رو کند.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج اراک ادامه داد: دشمن تلاش می‌کند تا کشور را از هدف اصلی خود دور کند اما نتوانسته در جنگ سخت خود اقدامی‌انجام دهد و در جنگ نرم با باورها و ارزش‌های ما بازی می‌کند به همین سبب باید آگاهی و اطلاعات خود را افزایش دهیم.

عسگری تصریح کرد: شهدا برای رسیدن به اهداف بلند و ارزش‌های نظام و کشور گام برداشتند و به‌دنبال نهادینه کردن ارزش‌های الهی در جامعه بودند که انقلاب و نظام جمهوری اسلامی‌هم در این مسیر حرکت می‌کند.

وی عنوان کرد: شهدا برای استمرار دین و گسترش نهضت الهی جان خود را در دفاع از حرم و دفاع از مرزها فدا کردند به همین سبب هر زمانی که دشمن فشار آورده کشور برای جلوگیری از رسیدن دشمن به اهداف خود تلاش می‌کند.

13 اجلاسیه در راستای برگزاری کنگره ملی شهدا در استان مرکزی برگزار می‌شود
هجدهمین اجلاسیه بین‌المللی پیرغلامان حسینی در تبریز برگزار می‌شود
8 اجلاسیه شهدا تا زمان برگزاری کنگره 5400 شهید در کردستان برگزار می‌شود

دبیر اجلاسیه شهدای ارتش استان مرکزی بیان کرد: سپاه استان با همکاری دستگاه‌های دولتی برای برگزاری کنگره نقش امام(ره) در دفاع مقدس و 6 هزار و 200 شهید استان برنامه‌ریزی کرده که اجلاسیه‌های مختلف از دستگاه‌هایی که در به ثمر رسیدن نظام و انقلاب نقش داشتند، برگزار می‌شود به همین سبب برای تداوم این حرکت بلند همه دستگاه‌ها باید همکاری داشته باشند.

عسگری تصریح کرد: اجلاسیه یک هزار و 400 شهید ارتش استان مرکزی با همکاری ارتش جمهوری اسلامی‌پیگیری می‌کنیم، از جمله برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای اجلاسیه، پیگیری برای جمع‌آوری آثار شهدا است که با بنیاد شهید استان هماهنگی‌های لازم انجام شده و در این راستا  آثار و اسامی‌شهدا اخذ شده است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای سرکشی و دیدار با خانواده شهدا ادامه داد: با توجه به زمان محدود، دیدار با خانواده شهدای شاخص ارتش انجام می‌شود که در این راستا از سه خانواده شهید دیدار انجام شده است.

دبیر اجلاسیه شهدای ارتش استان مرکزی خاطرنشان کرد: طراحی تصویر حضرت امام(ره) با اسامی‌یک هزار و 400 شهید ارتش استان و تجلیل از جانبازان بالای 70 درصد و  آزاده‌ای که بالاترین سابقه آزادگی دارد نیز یکی دیگر از برنامه‌ها است.

عسگری بیان کرد: برنامه‌ریزی برای برگزاری نمایشگاهی از دستاوردها و تجهیزات ارتش و فراخوان برای جمع‌آوری خاطرات رزمندگان  و خانواده‌های آنها نیز انجام شده که در این راستا مسابقه‌ای برگزار می‌شود.

وی افزود: برای رونمایی از تمبر اجلاسیه، برنامه‌ریزی شده و به دنبال این هستیم که در دیدار و سرکشی از خانواده شهدا به ویژه امیران و سرداران بتوانیم مستندی تهیه و در روز اجلاسیه به نمایش بگذاریم.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج اراک با اشاره به اقدامات انجام شده در فضای مجازی گفت: در کانال‌های ایتا، سروش، بله و تلگرام فعالیت‌ها و اطلاعات مربوط به اجلاسیه اطلاع‌رسانی می‌شود، همچنین اپلیکیشنی در راستای معرفی شهدای ارتش درحال آماده‌سازی است که به بهره‌برداری برسد.

عسگری افزود: هماهنگی در راستای فضاسازی عمومی‌در شهر انجام شده همچنین ساخت تیزر اجلاسیه هم در حال انجام است، دعوت از خانواده شهدا، تهیه پوستر و نشریه از ارتش جمهوری اسلامی‌نیز انجام می‌شود.

هماهنگی در زمینه برپایی نمایشگاه دستاوردهای نیروهای چهارگانه ارتش

جانشین اجلاسیه شهدای ارتش استان مرکزی هم در این جلسه با اشاره به برپایی نمایشگاه دستاوردهای ارتش گفت: تلاش می‌شود تا اجلاسیه و کنگره به نحو شایسته برگزار شود، هماهنگی لازم در زمینه برپایی نمایشگاه دستاوردهای نیروهای چهارگانه ارتش هم در حال انجام است.

سرهنگ مجتبی شمس افزود: با توجه به اینکه اجلاسیه با هفته دفاع مقدس مقارن شده امیدواریم این موضوع تحت‌الشعاع قرار نگیرد.

انتهای پیام/ح

دانلود مقاله و کتاب و عکس پروفایل و جزو‌های شبکه‌های کامپیوتر ی دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *