Menu
عکس های غمگین پیکوفان

آیا هوش مصنوعی می‌تواند تصمیمات پیچیده بگیرد؟ [تماشا کنید] – دانلود داشنجویی

دانلود دانشجویی

آیا هوش مصنوعی می‌تواند در موقعیت‌های رقابتی تصمیمات پیچیده بگیرد؟ محققان شرکت OpenAI برای پاسخ به این سوال هوش مصنوعی را در بازی قایم موشک امتحان کردند.

در این آزمایش عوامل هوش مصنوعی در قالب دو تیم تقریباً 500 میلیون بار با یکدیگر قایم موشک بازی کردند. محققان پس از این آزمایش نتیجه گرفتند که تیم‌ها قایم موشک را با استراتژی بازی کرده و حین بازی نیز همواره تلاش می‌کنند تا با راهکارهای جدید تکنیک‌های تیم مقابل را خنثی کنند. خودتان ببینید:

در دورهای ابتدایی بازی، تیم‌ها فقط در محیط می‌چرخیدند و هیچ استراتژی مشخصی برای بازی نداشتند. اما بعد از 25 میلیون مرتبه بازی، تیم قایم شونده آموخت که باید به کمک جعبه‌ها، راه‌های خروجی اتاق را ببندد تا تیم مقابل نتواند آنها را پیدا کند. بات‌ها کار تیمی‌را هم آموختند و با کمک به یکدیگر راه‌های خروجی را سریع تر مسدود می‌کردند.

تیم پیدا کننده نیز بعد از 75 میلیون مرتبه بازی با قرار دادن جعبه شیب دار کنار دیوار اتاق تیم مقابل، به محل اختفای آنها نفوذ کرد. بعد از 85 میلیون مرتبه بازی هوش مصنوعی تیم پنهان شونده باز هم پیشرفت کرد و با آوردن جعبه شیب دار به داخل اتاق، راه نفوذ را روی تیم مقابل بست.

هوش مصنوعی بات‌ها با انجام بازی‌های بیشتر آنقدر پیشرفت کرد که نحوه تقلب کردن در بازی را هم یاد گرفتند و با فرو بردن جعبه‌های شیب دار در دیوارها آنها را از بازی حذف کردند.

«Bowen Baker» از اعضای شرکت OpenAI می‌گوید انجام این آزمایش نشان می‌دهد هوش مصنوعی توانایی حل کردن مشکلات پیچیده ای که انسانها از عده حل کردن آنها بر نمی‌آیند را داشته و می‌توان از آنها برای حل اینگونه مشکلات استفاده کرد.

دانلود مقاله و کتاب و عکس پروفایل و جزو‌های شبکه‌های کامپیوتر ی دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *